Minulog vikenda džudisti trofejnog dzudo kluba “Voždovac” imali su dva takmičenja. Na Prvenstvu Srbije za mlađe seniore Jovana Čakarević (-70kg), potvrdila je klasu i osvojila zlatnu medalju. Ona će ujedno kao članica reprezentacije predstavljati našu zemlju na predstojećem Prvenstvu Evrope za mlađe seniore u novembru.

Takmičari Voždovca su istog dana nastupali na međunarodnom turniru u Banjaluci na kojem je učestvovalo čak 700 takmičara, a najviše su se istakli Mia Drobnjak (+63kg, U14) i Vukan Stanković (-55kg, U12) koji su u svojim uzrasnim i težinskim kategorijama i izrazito jakim konkurencijama osvojili zlatna odličja. Pored njih, Nina Nasković (-40kg, U14) osvojila je srebrnu medalju, dok su Strahinja Tubić (-34kg, U12) i Jakša Japundža (42kg, U10) osvojili bronzane medalje.
Sjajan vikend je iza voždovačkih džudista koji osim u svojoj zemlji, postaju sve konkurentniji i na inostranim takmičenjima.